Biało-czerwono w szkole i w mieście

W związku z obchodami 100 – lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę w dniu 11 października 2018 roku, na miesiąc przed tym ważnym wydarzeniem, nasza szkoła zorganizowała patriotyczno – sportowy Bieg na 1918 metrów. Otwarcie uroczystości odbyło się przed budynkiem Szkoły Podstawowej im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze o godzinie 11.11. W biegu tym uczestniczyło ponad 270 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Trasa biegu zaplanowana została ulicami miasta, start z parkingu przy ul. Zakościelnej ­– ul. Szkolna – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego – ul. Kochanowskiego – ul. Parkowa – ul. Witosa – ul. Słowackiego – ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego z metą na Rynku przy Pomniku Grunwaldu. Uczestnicy Biegu oddali cześć, pamięć, wdzięczność ludziom, którzy w 1918 roku wywalczyli tę niepodległość. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Jacek Sołek, który wspierał nas swoją pomocą w organizacji oraz ufundował medale dla każdego uczestnika biegu. W przygotowania włączyli się również: Zespół Szkół w Kańczudze, OKMiG oraz Stowarzyszenie EWiS w Kańczudze, OSP z Kańczugi, Sieteszy i Pantalowic, a także Komenda Powiatowa Policji oraz FALCK Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przeworsku. Bardzo serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie w organizację biegu. Przy sprzyjającej pięknej pogodzie, dzięki organizatorom i uczestnikom, bieg odbył się w podniosłej i uroczystej atmosferze oraz przyczynił się do integracji środowiska lokalnego wokół tak ważnych dla nas spraw związanych z uczczeniem Niepodległej. Wszyscy uczestnicy bezpiecznie dotarli do mety – wielkie gratulacje. Zarówno dla nich jak i obserwatorów wydarzenia było to wielkie patriotyczne przeżycie.

Fotorelacja

https://photos.google.com/share/AF1QipOiLJ5MA6ie5MZm5p8sC_gg_rt2-v44G0_HXltDbQPiasqip0BJg4WnWvUMprLH1Q?key=WkxzSjEwME1aU0VKVV91UlBQbHVadVRBSW44aUN3