„Mój własny różaniec – moją pomocą w modlitwie za Ojczyznę”

Pod koniec września w naszej szkole został ogłoszony i przeprowadzony, konkurs religijny pod hasłem „Mój własny różaniec – moją pomocą w modlitwie za Ojczyznę”. Miał on podkreślić, że październik jest miesiącem różańca, przypomnieć uczniom o szacunku i jego znaczeniu w życiu chrześcijanina, jak również uczcić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodleglości. Uczniowie mieli wykonać różaniec własnoręcznie z pomocą rodziców. Ocenie podlegała pomysłowość w doborze materiałów, z jakich wykonano różaniec, estetyka, zgodność z            oryginałem. Uczniowie jak co roku znów zaskoczyli komisję konkursową oryginalnością i różnorodnością pomysłów. Wykonane były ze styropianu, głogu, orzechów, cukierków, pomponików, papieru, kasztanów, żołędzi, chrupek, pestek, fasoli, grochu, jabłuszek rajskich, tworzywa sztucznego oraz      ze        śrubek.

Komisja w składzie : mgr ks. Rafała Ziajki, p. mgr. Bogumiły Zielińskiej i p. Barbry Kalińskiej, oceniając prace uczniów miała duży problem. Ostatecznie przyzno tytuł Laureata w klasach 1-3 następującym uczniom:

Kl. 1 – Szymon Gaweł kl.1b, Izabela Musz kl.1c, Lena Kłpot kl.1b.

Kl.2 – Antoni Dudek kl.2a, Karolina Dudek kl.2a, Nikola Płoskoń kl.2b.

Kl.3 – Emilia Bącal kl.3a, Nikola Sowa kl.3a, Milena Cynk kl.3a.

Pozostałym uczniom komisja przyznała wyróżnienia. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody,   których wręczenie odbyło się 30 października 2018 r.

To wielka radość uczestniczyć w zmaganiach dzieci, patrzeć na ich zaangażowanie, wytrwałośći radość. Różańce przez cały październik zdobiły korytarz naszej szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za tak liczny wzięcie udział w konkursie różańcowym oraz rodzicom za współpracę
i pomoc w przeprowadzeniu konkursu.