Wizyta Księdza Biskupa Stanisława w naszej szkole

9 marca 2018 r. gościł w Parafii w Kańczudze oraz w naszej szkole ks. Biskup Stanisław Jamrozek w towarzystwie księdza Dziekana Wojciecha Paca. Podczas wejścia Biskupa społeczność szkolna zaśpiewała pieśń pt „Bądź pozdrowiony gościu nasz”. Następnie po odśpiewaniu hymnów szkół Dyrektorzy i przewodniczący samorządów uczniowskich serdecznie powitali przybyłych gości i wręczyli im kwiaty.

Ksiądz Biskup wysłuchał krótkiego programu artystycznego, w którym uczniowie przedstawili pantonimę „Drzewo życia”. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrał Ksiądz Biskup, nawiązując do tematu przedstawienia. Przypomniał, że każdy z nas powołany jest do świętości i że świętych można spotkać już tu na ziemi. Zwracając się do zebranych ze Słowem Bożym podkreślił, jak ważne w dzisiejszych czasach jest wychowanie i uczenie wiary młodego pokolenia, tradycji, miłości do Ojczyzny i drugiego człowieka. Wyraził również radość z zamiłowania uczniów naszej szkoły do śpiewu i chęci do rozwijania talentów. Spotkanie zakończyło się udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej, a następnie udał się na spotkanie z nauczycielami do biblioteki szkolnej.

Było to niezwykłe i wzruszające wydarzenie w życiu naszej szkoły. Pozwala dostrzec, wartości, które wprowadza w życie dziecka szkoła. Są to wartości chrześcijańskie i patriotyczne.