Rok szkolny 2017 / 2018 dobiegł końca.

Ostatni dzień nauki w roku szkolnym 2017/2018 rozpoczął się Mszą świętą. Następnie w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Pani Dyrektor powitała serdecznie uczniów, nauczycieli i rodziców przybyłych na tę uroczystość. W dalszej części odbyła się krótka część artystyczna oraz wręczanie świadectw z wyróżnieniem.

Pani Dyrektor podsumowała mijający rok szkolny:

Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymało 43 uczniów. Są to:

klasa świadectwo z wyróżnieniem i nagroda

średnia co najmniej 4,75

zachowanie bdb, wz

średnia ocen
4a

 

4 osoby

Bruno Barski 4,82
Julia Dudzińska 5,18
Julita Markowska 5,00
Julia Żyła 5,00
4b

 

4 osoby

Dominik Homik 5,18
Natalia Nawojska 4,91
Julia Pilch 5,09
Gabriela Statek 5,19
4c

3 osoby

Oliwia Chohura 5,09
Anna Rybacka 5,09
Brygida Wołoszyn 4,81
5a

 

 

8 osób

 

Wiktoria Adamczak 5,00
Zuzanna Barska 5,00
Paulina Głąb 4,80
Weronika Jakubus 5,09
Maciej Malik 4,82
Kinga Plachta 5,09
Joanna Zielińska 5,00
Kacper Zygmunt 5,00
 

 

5b

 

 

 

11 osób

Malwina Bielec 5,09
Marlena Hajduk 5,09
Michał Klepacz 5,09
Olga Konkol 4,91
Wiktoria Morawska 5,09
Julia Urban 4,91
Jakub Welc 4,91
Kacper Welc 5,09
Amelia Winiarz 4,91
Oliwia Zięba 4,91
Joanna Żyła 4,82
6a

 

4 osoby

Kinga Adamska 4,82
Liwia Pawełek 4,91
Dawid Skawina 4,82
Oliwia Zygmunt 4,82
6b

 

5  osób

Maja Gaweł 4,82
Kacper Głogowski 5,27
Kacper Gomółka 5,18
Gabriela Klepacz 5,18
Mateusz Kulig 4,80
7a

2 osoby

Maja Chmielowska 5,14
Hubert Futoma 4,86
7b

2 osoby

Justyna Musz 4,79
Martyna Stawiarz 4,79
razem 43   z   164 osób 26%

ucz. klas IV-VII

Ponadto nagrody za 100% frekwencję otrzymali uczniowie:

klasa imiona i nazwiska uczniów
1b Zuzanna Rząsa
2 Milena Cynk, Emilia Wołoszyn, Nikola Sowa,

Gabriel Chmielecki

3a Patrycja Futoma
3b Zuzanna Gomółka, Wiktor Rączka
3d Kamila Boratyn, Klaudia Mendycka,

Karol Olejarz, Magdalena Szybiak, Nikola Żyła

4a Zuzanna Konieczny
4b Natalia Nawojska
4c Anna Rybacka
6a Kinga Adamska
6b Kacper Głogowski, Kacper Gomółka
7b Przemysław Chmiel
razem 20 uczniów    z   273 7%    ogółu uczniów klas I-VII

 

Pani Dyrektor podkreśliła, że w tym roku po raz drugi, za I semestr i teraz na zakończenie roku zgodnie z regulaminem, zostało przyznane Stypendium– nagrody finansowe dla uczniów szkoły mających szczególne osiągnięcia. Z tego wyróżnienia skorzysta 27 uczniów klas 4, 5, 6 i 7 naszej szkoły. Również w tym roku po raz kolejny, zostało przyznane Stypendium Dyrektora Szkoły – nagroda finansowa dla uczennicy mającej szczególne osiągnięcia. To wyróżnienie naukowe otrzymała Amelia Winiarz, kl. Vb. Ponadto dodatkową nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce był wakacyjny wyjazd do Murzasichla zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy K – ga.  Z tego wyróżnienia skorzystało 18 uczniów klas 5,6 i 7 naszej szkoły.

Pani Dyrektor zwróciła się również do nauczycieli,  dziękując im za ciężką pracę włożoną w wychowanie młodego pokolenia, za sumienność na każdym stanowisku, za otwartość na zmiany, za wszelkie inspiracje, za serdeczność i przyjaźń. Również zaakcentowała, że nauka i wychowanie nie byłoby możliwe, gdyby nie pomoc i życzliwość rodziców. Bez udziału rodziców nie udałoby się zorganizować wielu szkolnych wydarzeń.  Dziękowała Radzie Rodziców za pomoc i wsparcie w działaniach naszej szkoły. Podziękowania skierowała też do władz samorządowych Miasta i Gminy Kańczuga za pomoc, przychylność i zrozumienie.

Szczególne podziękowanie skierowała do Pani Haliny Stefanowskiej, która po długoletniej pracy  przeszła na emeryturę. Zwracając się do Niej, Pani Dyrektor powiedziała: „Chwile takie, jak ta, powodują zwykle, że staramy się dokonać podsumowania ważnego okresu życia. Chciałbym, by podsumowując swoją karierę zawodową, wzięła Pani pod uwagę, oprócz mozolnej pracy, jubileuszy, chwil radosnych i smutnych, również inne czynniki. Jednym z nich jest wdzięczność współpracowników, uczniów i rodziców; wdzięczność wszystkich tych, którym pomagała Pani służąc swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. W sposób szczególny i osobisty dziękuję Pani za fachowość i odpowiedzialność. Dziękuję za takt, cierpliwość oraz oddanie sprawom szkoły. Z uznaniem i szacunkiem odnoszę się do Pani utożsamiania się ze szkołą i jej problemami, a tych w ciągu tylu lat pracy było wiele. I nie zawsze były to dobre chwile. Pani zawsze przeżywała sukcesy szkoły i jej zmagania z problemami. Dziękuje Pani za to….Wyrażam nadzieję, że będzie Pani dobrze wspominać chwile tutaj spędzone. Dlatego my, Koleżanki i Koledzy z pracy, chcemy dzisiaj życzyć Pani wiele radości z życia wspieranego dobrym zdrowiem i satysfakcją z zawodowych dokonań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. I proszę pamiętać, że pełne radości jest życie emeryta, gdyż każdego dnia może wydarzyć się mały cud. Życzymy małych spraw, które spowodują Twoją radość, pięknych piosenek usłyszanych w radiu, nieznajomego, który poda Ci rękę, poczucia się kimś specjalnym i wyjątkowym. Bo taka właśnie jesteś Pani Halino!…”

Kończąc uroczystość Pani Dyrektor na okres wakacji,  życzyła Nauczycielom, Uczniom oraz Rodzicom, aby wypełniły je same radosne i słoneczne dni, przygody,  wędrówki i wszelkie  atrakcje.