Nasi uczniowie mistrzami powiatu w królewskiej grze

W dniu 31.10.2018 r. Szkoła Podstawowa w Kańczudze była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Dzieci, Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Powiatowej Licealiady w szachach drużynowych. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza drużyna zajęła w tych zawodach pierwszą lokatę premiowaną awansem na zawody szczebla rejonowego. Nasz zespół zremisował tylko z Gimnazjum w Gorliczynie 2:2, a wygrał: 3:1 ze Szkołą Podstawową w Ujeznej, 4:0 ze Szkołą Podstawową w Cieplicach i 4:0 ze Szkołą Podstawową nr 2 w Przeworsku. Szkołę Podstawową im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze reprezentowali: Kamil Czyż, Konrad Kaliszczak, Bartosz Radymski i Wiktoria Zygmunt. Warto nadmienić, iż ich młodsi koledzy (Kacper Zygmunt, Szymon Cynk, Bartłomiej Bielec, Klaudia Schram) startujący w kategorii Igrzysk Dzieci również odnotowali dobry występ zajmując 4 miejsce w stawce sześciu zespołów. Opiekunem naszych drużyn był Pan Marek Brzóska.