Nasi uczniowie wicemistrzami powiatu w królewskiej grze

W dniu 30.10.2019 r. Szkoła Podstawowa w Kańczudze była gospodarzem Powiatowych Igrzysk Dzieci, Powiatowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Powiatowej Licealiady w szachach drużynowych. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej nasza drużyna zajęła w tych zawodach drugą lokatę premiowaną awansem na zawody szczebla rejonowego. Nasz zespół przegrał tylko ze Szkołą Podstawową w Ujeznej 1,5:2,5, zremisował ze Szkołą Podstawową nr 1 w Przeworsku 2:2 i wygrał: 2,5:1,5 ze Szkołą Podstawową w Cieplicach. Szkołę Podstawową im. Króla Jana III Sobieskiego w Kańczudze reprezentowali: Kamil Czyż, Bartosz Radymski, Hubert Wołoszyn i Joanna Zielińska. Warto nadmienić, iż ich młodsi koledzy (Bartłomiej Bielec, Patryk Bochnak, Kordian Pakuła, Zuzanna Świtalska) startujący w kategorii Igrzysk Dzieci również odnotowali dobry występ zajmując 5 miejsce. Opiekunami naszych drużyn byli Pan Marek Brzóska i Pan Piotr Jurkiewicz.